Зв'яжіться з нами

Озброєння

БМ-21 УМ «Берест» від ДП «Шепетівський ремонтний завод»

Опубліковано

від

На міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018», що проходить зараз у Києві ДП «Шепетівський ремонтний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», вперше показав вітчизняну версію 122-мм реактивної системи залпового вогню БМ-21 УМ «Берест».

РСЗВ «Берест» був розроблений за власні обігові кошти підприємства і у його виробництві використовуються лише українські комплектуючі. Ця система призначена для заміни старих радянських БМ-21 «Град», що стоять на озброєнні ЗСУ. Використання сучасних цифрових технологій та нове шасі вітчизняного виробництва надають «Бересту» ключові бойові та експлуатаційні переваги, які значно розширюють бойові можливості РСЗВ.

Однією з особливостей нової машини стала цифрова система управління вогню, яка дозволяє екіпажу, не покидаючи кабіни, проводити підготовку до стрільби, зокрема – топогеодезичну прив‘язку.

181010 berest 2

Нові цифрові технології інтегрують «Берест» у систему обміну інформацією на полі бою. Завдяки цьому розрахунок РСЗВ у режимі реального часу отримує точні координати ворога, які в обробленому вигляді поступають з дронів, контрбатарейної РЛС, а також інших систем спостереження. Така інтеграція у рази підвищує точність та ефективність ведення вогню.

181010 berest 0

Ще однією особливістю нової РСЗВ є збільшення потужності залпу до 50 реактивних снарядів, замість 40 у «Граді». Більша потужність дозволяє гарантовано знищувати противника та оперативно розподіляти вогонь між різними цілями.

181010 berest 4

«Берест» встановлений на новому шасі від «КрАЗ» – 5401НЕ з колісною формулою 4х4. Нове шасі має зручне в експлуатації компонування “кабіна над двигуном” та обладнане дворядною 4-х дверною кабіною, яка дозволяє зручно розмістити розрахунок та всю необхідну апаратуру управління вогнем.

Загалом, «Берест», у порівнянні із «Градом», має більшу потужність залпу, точність ведення вогню, інтеграцію у цифрові системи управління та наведення артилерії, більшу мобільність та потребує менше часу для відкриття вогню.

181010 berest 1

Враховуючи те, що всі компоненти для «Бересту» вироблені в Україні, вдалось значно зменшити її вартість у порівнянні з аналогами. Нова та більш ефективна система, у випадку замовлення, здатна повністю замінити «Гради», значно розширивши бойові можливості українських артилеристів.

 

Нагадаємо, що у Києві у Міжнародному виставковому центрі учора, 9 жовтня, розпочали свою роботу XV Міжнародна спеціалізована виставка “Зброя та безпека – 2018”,  ХІ Міжнародний авіакосмічний салону “Авіасвіт–ХХІ” та і ХVII Міжнародна спеціалізована виставка «Технології Захисту/ПожТех — 2018»і ХVII Міжнародна спеціалізована виставка «Технології Захисту/ПожТех — 2018». Заходи проходитимуть до 12 жовтня ц.р.

 

defence-ua.com

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють