Зв'яжіться з нами

Збройні сили України

50 бойових літаків одночасно в небі

Опубліковано

від

В акваторії Чорного моря проведено навчання військової авіації із бойовими пусками ракет класу «повітря-повітря» та застосуванням засобів ураження по наземних цілях

У кабінах — курсанти і молоді пілоти, вчорашні й позавчорашні випускники авіаційного вишу. Це — Україна, і це реально! Досвідчені льотчики по-доброму заздрять молоді, бо згадують себе в їхньому віці.

У 1990-х та на початку 2000-х військові льотчики піднімалися в небо нечасто і не всі, а бойове чергування доручали лише досвідченим пілотам рівня майорів та підполковників

Нині все по-іншому. Бойові літаки пілотують навіть курсанти-старшокурсники. І на таких заходах, як, приміром, льотно-методичний збір на Миколаївщині, вони застосовують бойові ракети класу «повітря-повітря» та засоби ураження по наземних цілях.

Перша декада жовтня. Аеродром Кульбакіне. Тут зібрались чи не всі екіпажі авіаційних бригад Повітряних Сил. На летовищі вирує робота. Туди-сюди їздять паливозаправники. Навколо бойових літаків постійно бігають фахівці ІАС, готуючи машини до польотів. «Газовка» реактивних двигунів змішується з гулом турбогвинтових моторів військово-транспортної авіації. Для авіаторів це наймиліші звуки.

Завдання непрості. Вдень та вночі, у простих і складних метеорологічних умовах льотчики працюють по повітряних та наземних цілях. Із базового аеродрому поодинці, парами, у складі груп тактичного призначення вилітають на бойові завдання винищувачі Су-27, МіГ-29, штурмовики Су-25, транспортники Іл-76МД та Ан-26. Стріляють усі. Наземні цілі екіпажі вражають на одному із загальновійськових полігонів, повітряні — в акваторії Чорного моря.

У районах проведення навчання небо перекрито. Попереджено всі міжнародні інстанції.

— До бойових стрільб по повітряних цілях ми залучили майже всіх молодих льотчиків, які несуть бойове чергування в системі протиповітряної оборони держави, а також випускників ХНУПСу, що складали льотні іспити на Су-27 та МіГ-29, — розповідає заступник керівника льотно-методичних зборів генерал-майор Ігор Черепенько. — Крім того, бойові стрільби по повітряних цілях виконували екіпажі штурмової та бомбардувальної авіації.

Військово-транспортна авіація працювала по землі штатними автоматичними гарматами.

— Під час льотно-методичного збору півсотні пілотів уперше виконали бойові стрільби по повітряних мішенях удень та вночі, — зазначає генерал-майор Ігор Черепенько.Ще ніколи планова таблиця польотів не була такою насиченою. Планування польотів із бойовим застосуванням десятків літальних апаратів — величезна штурманська робота: розрахунки пального, маршрутів, рубежі проходження в зону пусків, взаємодія з наземними пунктами управління тощо.

У шаленому ритмі працювала й група керування польотами на кількох пунктах управління, адже, окрім бойових пусків, моделювався реальний повітряний бій із одночасним залученням 50 літаків. Треба витримати бойовий порядок, організувати взаємодію з екіпажами в повітрі, вчасно завдати удару, вийти з атаки.

Наші льотчики дали зрозуміти: це вже не 2014-й!

З 2015 року, протягом протистояння на Сході України, дії військової авіації обмежені Мінськими угода, але це саме той час, коли екіпажі Повітряних Сил суттєво зміцнили «свої крила», літають на гранично низьких висотах, вражають цілі з першого заходу. А головне — в нас потужний потенціал підготовленої молоді.

Юрій ІГНАТ

na.mil.gov.ua

Реклама
Коментарі

Збройні сили України

Затверджено емблему, девіз і прапор Десантно-штурмових військ ЗС України

Опубліковано

від

Від

Президент України своїм Указом від 21 листопада 2017 року № 379/2017 встановив емблему і прапор Десантно-штурмових військ Збройних Сил України та штандарт командувача.

Нагадаємо, що сьогодні у Києві пройшла урочиста церемонія перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних Сил України.

Ukrainian Military Pages

Так, згідно документу, емблемою Десантно-штурмових військ ЗС України є зображення парашута срібного кольору з розкритим куполом та осями, в центрі якого – меч з хвилястим лезом жовто-гарячого кольору вістрям донизу та рукояткою золотого кольору. Верхня частина зображення накладена на два розгорнутих крила золотого кольору, а нижня частина – на стрічку сіро-сталевого кольору з написом чорними літерами девізу “ЗАВЖДИ ПЕРШІ”.

Ukrainian Military Pages

Прапором Десантно-штурмових військ Збройних Сил України є прямокутне полотнище темно-бордового кольору зі співвідношенням сторін 2:3.

На лицьовій стороні полотнища в центрі вміщено зображення емблеми Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Висота емблеми становить 4/5 висоти полотнища. На зворотній стороні в центрі вміщено зображення Архистратига Михаїла в бойових обладунках. Висота зображення становить 4/5 висоти полотнища. Вільні краї полотнища прикрашено золотою бахромою.

Древко прапора світло-коричневого кольору. Верхівка древка стрілоподібна з жовтого металу. У центрі – емблема Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Ukrainian Military Pages

Штандартом командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України є полотнище темно-бордового кольору розміром 90 х 90 см, закріплене на дерев’яному древку чорного кольору висотою 250 см.

У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Висота емблеми становить 2/3 ширини полотнища. По периметру полотнища – лиштва золотистого кольору у вигляді орнаменту з дубового та калинового листя. Краї полотнища, крім верхнього, прикрашено бахромою золотистого кольору. Сторони полотнища ідентичні.

Ukrainian Military Pages

Верхівка древка стріловидна з жовтого металу, у центрі якої вміщено емблему Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Полотнище прикріплюється до основи верхівки древка за допомогою шнура, з’єднаного з дерев’яним стрижнем, вміщеним у верхньому краї полотнища. Підток древка жовтого металу у вигляді зрізаного конуса.

 

ukrmilitary

Продовжити читання

Збройні сили України

Зміни у виплатах сім’ям загиблих і поранених військових: на яку допомогу розраховувати

Опубліковано

від

Від

З 15 листопада Кабінет міністрів збільшив одноразову грошову допомогу військовослужбовцям та їхнім родинам, виплачуваної державою в разі поранення, отримання професійного захворювання, каліцтва чи загибелі під час виконання службових обов’язків чи проходження служби. Із 1 грудня розміри виплат зростуть повторно – у зв’язку з плановим збільшенням розміру прожиткового мінімуму.

Так, у випадку смерті військовослужбовця під час виконання службових обов’язків його родина, яка до 15 листопада 2017 року могла отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 500 прожиткових мінімумів (тобто 842 тис. грн), тепер отримає компенсацію в розмірі 750 прожиткових мінімумів (себто 1,263 млн грн), а з 1 грудня цього року, коли прожитковий мінімум офіційно зросте – 1,321 млн грн.

Якщо військовослужбовець загинув не під час виконання своїх безпосередніх обов’язків, але під час проходження служби (в результаті хвороби чи нещасного випадку), його рідні наразі можуть розраховувати на разову компенсацію в розмірі 842 тис. грн (на відміну від пеоереднього пункту, розмір виплат не змінився), а з 1 грудня – 881 тис. грн.

Інвалідність I групи, отримана під час служби, є підставою для виплати військовослужбовцю разової допомоги в розмірі 673,6 тис грн (до 15 листопада вона становила 421 тис. грн), а починаючи з останнього місяця року – 704,8 тис. грн.

Інвалідам II групи держава зараз готова разово виплатити 505,2 тис. грн (до 15 листопада йшлося про суму в 336,8 тис. грн), а в грудня цього року – 528,6 тис. грн. Щодо військових, які на службі стали інвалідами III групи, їм держава зобов’язана одноразово виплатити 421 тис. грн (до 15 листопада це були 252,6 тис. грн), з наступного місяця у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму йтиметься вже про 440,5 тис. грн.

Продовжити читання

Збройні сили України

Вперше 21 листопада в Україні відзначається День десантника

Опубліковано

від

Від

21 листопада вперше українські десантники відзначають своє професійне свято. Крім того, воїни змінили не лише дату святкувань, а й колір беретів і емблему.

Про це написав український президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну. Бордові берети для ідентифікації своїх десантників використовують 59 країн світу, 19 з яких – члени НАТО. Таким чином ми впроваджуємо ще один стандарт Альянсу. На береті також змінено знак. Відтепер це купол парашута як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч, яким він уражає ворогів роду людського,
– наголосив очільник України.

За його словами, також запроваджено і нову назву – Десантно-штурмові війська Збройних Сил України, яка прийшла на зміну радянсько-російській абревіатурі ВДВ (Воздушно-десантные войска – “24”).

Крім того, президент привітав воїнів-десантників з їхнім професійним святом.

“Слава воїнам-десантникам! Слава Україні!” – додав Порошенко.

24tv.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють