Зв'яжіться з нами

Збройні сили України

50 бойових літаків одночасно в небі

Опубліковано

від

В акваторії Чорного моря проведено навчання військової авіації із бойовими пусками ракет класу «повітря-повітря» та застосуванням засобів ураження по наземних цілях

У кабінах — курсанти і молоді пілоти, вчорашні й позавчорашні випускники авіаційного вишу. Це — Україна, і це реально! Досвідчені льотчики по-доброму заздрять молоді, бо згадують себе в їхньому віці.

У 1990-х та на початку 2000-х військові льотчики піднімалися в небо нечасто і не всі, а бойове чергування доручали лише досвідченим пілотам рівня майорів та підполковників

Нині все по-іншому. Бойові літаки пілотують навіть курсанти-старшокурсники. І на таких заходах, як, приміром, льотно-методичний збір на Миколаївщині, вони застосовують бойові ракети класу «повітря-повітря» та засоби ураження по наземних цілях.

Перша декада жовтня. Аеродром Кульбакіне. Тут зібрались чи не всі екіпажі авіаційних бригад Повітряних Сил. На летовищі вирує робота. Туди-сюди їздять паливозаправники. Навколо бойових літаків постійно бігають фахівці ІАС, готуючи машини до польотів. «Газовка» реактивних двигунів змішується з гулом турбогвинтових моторів військово-транспортної авіації. Для авіаторів це наймиліші звуки.

Завдання непрості. Вдень та вночі, у простих і складних метеорологічних умовах льотчики працюють по повітряних та наземних цілях. Із базового аеродрому поодинці, парами, у складі груп тактичного призначення вилітають на бойові завдання винищувачі Су-27, МіГ-29, штурмовики Су-25, транспортники Іл-76МД та Ан-26. Стріляють усі. Наземні цілі екіпажі вражають на одному із загальновійськових полігонів, повітряні — в акваторії Чорного моря.

У районах проведення навчання небо перекрито. Попереджено всі міжнародні інстанції.

— До бойових стрільб по повітряних цілях ми залучили майже всіх молодих льотчиків, які несуть бойове чергування в системі протиповітряної оборони держави, а також випускників ХНУПСу, що складали льотні іспити на Су-27 та МіГ-29, — розповідає заступник керівника льотно-методичних зборів генерал-майор Ігор Черепенько. — Крім того, бойові стрільби по повітряних цілях виконували екіпажі штурмової та бомбардувальної авіації.

Військово-транспортна авіація працювала по землі штатними автоматичними гарматами.

— Під час льотно-методичного збору півсотні пілотів уперше виконали бойові стрільби по повітряних мішенях удень та вночі, — зазначає генерал-майор Ігор Черепенько.Ще ніколи планова таблиця польотів не була такою насиченою. Планування польотів із бойовим застосуванням десятків літальних апаратів — величезна штурманська робота: розрахунки пального, маршрутів, рубежі проходження в зону пусків, взаємодія з наземними пунктами управління тощо.

У шаленому ритмі працювала й група керування польотами на кількох пунктах управління, адже, окрім бойових пусків, моделювався реальний повітряний бій із одночасним залученням 50 літаків. Треба витримати бойовий порядок, організувати взаємодію з екіпажами в повітрі, вчасно завдати удару, вийти з атаки.

Наші льотчики дали зрозуміти: це вже не 2014-й!

З 2015 року, протягом протистояння на Сході України, дії військової авіації обмежені Мінськими угода, але це саме той час, коли екіпажі Повітряних Сил суттєво зміцнили «свої крила», літають на гранично низьких висотах, вражають цілі з першого заходу. А головне — в нас потужний потенціал підготовленої молоді.

Юрій ІГНАТ

na.mil.gov.ua

Реклама
Коментарі

Збройні сили України

Для тренування бою у місті на Яворівському полігоні зводять комплекс з восьми будівель

Опубліковано

від

Від

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ (також відомий як Яворівський військовий полігон) до кінця року збудують нове навчальне місце – «Бій в населеному пункті».

Як, повідомлялось Ukrainian Military Pages, 11 травня відбулися торги із закупівлі послуг з будівництва об’єкту за переговорною процедурою. Кінцева вартість будівництва згідно договору з генеральною підрядною організацією ТОВ «БК-БУДГРУП» склала 39,465 млн. грн. Термін виконання робіт по об’єкту не пізніше 31 грудня 2018 року.

Тренувальний комплекс «Бій в населеному пункті» включатиме наступні об’єкти, що використовуватимуться для для тренування: три одноповерхові будівлі, по одній дво- і триповерховій будівлі, дві виробничі споруди, будівлю церкви та тунель.

Ukrainian Military Pages

Тренувальні комплекси, а іноді й цілі штучні міста, для відпрацювання специфіки бою у місті широко використовуються у світі для підготовки військових та поліцейських сил.

Нагадаємо, що Ukrainian Military Pages вже показало як виглядає ціле навчальне місто Jeoffrecourt на 5 тис. мешканців, збудоване французькою армією у Навчальному центрі міських операцій (Сіссонн, департамент Ена).

 

ukrmilitary

Продовжити читання

Збройні сили України

«Північна фортеця-2018»: бригада територіальної оборони розпочала підготовку на полігоні (фото)

Опубліковано

від

Від

Тривають навчання бригади територіальної оборони «Північна фортеця-2018». Сьогодні третій день, організаційні моменти влагоджені, тож настав час для справжньої чоловічої роботи: практичних тренувань на тактичному полі.

Облаштування оборонних укріплень та вогневих позицій, застосування засобів захисту військовослужбовця та методика пристрілки особистої зброї, тренування з тактичної медицини та навчання мінометників – на кожному навчальному місці учасники зборів мали можливість відновити свої навички та отримати нові знання, освоїти напрацьовані в умовах бойових дій методи.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

Доставка учасників на тактичне поле, в зали для теоретичних навчань та повернення в наметове містечко здійснюється новими, спеціально виділеними на бригаду військовими «Богданами». В містечку продовжується будівництво двох кухонно-побутових модулів та інші господарчі роботи по облаштуванню побуту учасників тренувань.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

А тим часом резервісти продовжують прибувати на полігон: очікується, що їх буде не менше 4 тисяч. Також продовжується видача обмундирування прибулим на навчання резервістам: сьогодні в наметове містечко привезли ще кілька сотень комплектів військової форми.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

«Я впевнений, що вони впораються з поставленою передними задачею і разом з підрозділами ЗСУ стануть надійним форпостом захисту північних кордонів України», – відзначив в інтерв’ю полковник Олександр Нестеренко, заступник командувача військ оперативного командування «Північ» з територіальної оборони.

ukrmilitary

Продовжити читання

Збройні сили України

Дуло ходит ходуном, как стрелять?: танкист ВСУ рассказал правду о новых Т-84, после соревнований в Германии

Опубліковано

від

Від

Второй год подряд украинские танкисты с 14 волынской механизированной бригады ВСУ принимали участие в международных соревнованиях Strong Europe Tank Challenge на полигоне 7-й армии США в Баварии. И тогда, и теперь нашу команду возглавлял капитан Роман Багаев, чей взвод регулярно признается лучшим танковым взводом Украины. Но в Германии в соревнованиях с НАТОвцами волыняне второй год подряд заняли последнее место. В 2017-м — среди шести участников, теперь — среди восьми, пишет Новынарня.

Главной причиной прошлогоднего поражения Багаев ранее называл незнание НАТОвской специфики, проблемы с языком и отставание в тактике. Говорил, спасло только то, что старый Т-64 ребята знали вдоль и поперек.

В этом году причиной неудачи стали недавно полученные танки Т-84 — значительно более современные, чем «шестьдесят четверки». И как раз механика этих «оплотов» подвела украинских военных в первый же день соревнований, вызвав смех российских и «сепарских» СМИ.

Также Роман предоставил видеозаписи с соревнований — те самые, где зафиксировано, как клинит механизм заряжания Т-84, искрит проводка (танк чуть не сгорел) и ходит ходуном пушка.

Багаев извиняется за нецензурную лексику в кадре, но, видимо, на такую ​​ситуацию в армии иначе и не отреагирует.

Ведь ситуация очень ответственная, а через брак, допущенный харьковским заводом им. Малышева, год подготовки — впустую.

«А если бы в бою?» — задал резонный вопрос между матом.

Танкист рассказывает, что ключевой этап соревнований состоял из «танковый взвод в наступлении» и «танковый взвод в обороне». За этот этап можно было взять по 500 баллов, но во время «наступления» из четырех танков выстрелил только один.

Также в двух танках подвела система управления огнем — не было стабилизации пушки. После каждого выстрела она тряслась. «Как из этого попасть на 1,5 километра», — задается вопросом танкист.

По его словам проблемы с танками начались с самого начала. На первом этапе из 40 снарядов смогли выстрелить лишь 16.

Одной из основной дисциплин была стрельба, с ней и были самые большие проблемы.

Роман отметил, что вместе с ними на соревнования поехали и работники завода им. Малышева. Они делали, что могли, но изначально они не поверили, что такие проблемы могут быть с техникой.

Датчики заряжания так и не смогли починить.

На заводе экипажи отказывались обучать, говорили, что обучение не оплачено. Бойцов лишь один раз допустили на тренажеры. На заводе никому не было дела до этих танков, бойцы уговаривали работников осмотреть их.

Также он отметил, что не из всех танков успели отстреляться перед отправкой в Германию. Последний танк им пригнали когда уже все грузились на тралы.

Багаев рассказывает, что танки стояли 17 лет сухими, были проблемы с топливной системой. Но их модернизировали и установили тепловизор, ЕОП на прицел командира.

Капитан отмечает, что не все плохо в новых танках — например у наших танков лучше двигатель. Он настолько мощный, что наши бойцы догоняли «Абрамсы» и «Леклерки».

Также из преимуществ — энергоагрегат, можно вести огонь бесшумно не заводя двигатель. НАТОвские танки не могут стрелять, когда едут вперед, а пушка смотрит назад. А Т-84 может. Также европейским танкам нужно больше времени для боевой готовности.

Представители завода докладывали в Харьков о проблемах.

«Они делали доклады на завод. Нет запасных запчастей на эти танки, поэтому не знают, как их ремонтировать. А если в боевых условиях сломается, то оставлять один и разбирать на детали для других? ..», — говорит Роман.

inforesist.org

Продовжити читання

Зараз обговорюють