Зв'яжіться з нами

Збройні сили України

40:2 на користь українців. Як “воює” 95-а бригада на навчаннях Saber Junction

Опубліковано

від

У п’ятницю Генштаб української армії повідомив про успіх десантників 95-ї бригади на міжнародних навчаннях Saber Junction-2018 у Німеччині – вони захопили польовий штаб супротивника з “трофейною” технікою.

І хоча до кінця навчань ще довго й сама подія є лише одним епізодом на початку основної фази, ця новина швидко облетіла українські медіа.

BBC News Україна розповідає, що ж це за навчання.

“Небесні воїни” проти “поганих хлопців”


Бійці 173-ї бригади армії США

Головна мета навчань Saber Junction-2018 – перевірити готовність 173-ї повітряно-десантної бригади армії США проводити загальновійськові наземні операції.

Ця бригада має назву “Небесні воїни” і є одним з найпотужніших підрозділів американського військового контингенту в Європі.

Вона базується в Італії та розрахована для дій у європейському та африканському регіонах, а також на Близькому Сході (у 2000-х підрозділ брав участь в операціях в Афганістані та Іраку).

Наразі ж 173-а бригада відпрацьовує десантні операції та співпрацю з союзниками в умовах лісів та бездоріжжя.

Самі навчання проходять у Німеччині – на баварському полігоні Хоенфельс.

У них беруть участь 5,5 тис. військовослужбовців з 20-ти країн.

Від України – рота 13-го окремого десантно-штурмового батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Це близько ста людей.

Українці виконуватимуть роль “поганих хлопців” – OpFor (Opposing Force), яким протистоятимуть основні сили (BluFor). Українські десантники стали опонентами американської бригади на навчаннях в Німеччині

Окрім українських бійців, до OpFor увійшли також інші військові з США, а до BluFor – власне американські 173-а бригада, посилена спецпризначенцями з Франції, Італії та Чехії.

За сценарієм, BluFor перші заходять на полігон й облаштовують там свої позиції, а “опфорсівці” лише проводять розвідку.

“Українським десантникам визначено завдання провести розвідку боєм та з’ясувати розташування сил засобів переднього краю противника. У подальшому, десантно-штурмова рота виконуватиме роль ударного кулака, який має прорвати лінію оборони супротивника та утримувати позиції до підходу основних сил OpFor”, – анонсували у Міноборони України.

Українські десантники “беруть у полон” розвідників супротивника

Власне, “розвідка боєм” вилилася у те, що в п’ятницю зранку українські десантники захопили польовий тактичний оперативний центр розвідувального батальйону противника.Супротивники не очікували таких дій українських “опфорсівців” “Разом зі штабом також була захоплена італійська розвідувальна група. Українські десантники захопили засоби зв’язку, штабні документи та зброю. Умовні втрати противника склали 32 особи та 2 одиниці техніки. Втрати українців — 2 людини”, – повідомили в Генштабі українців.“Трофейна” техніка

“Нами був умовно полонений командир цього батальйону та його офіцери, захоплені засоби зв’язку, зброя та штабні документи. Останні ми вручили командиру батальйону сил OpFor, у складі яких діємо. Це дані щодо розташування підрозділів нашого супротивника, плани його дій тощо. Володіння нашою стороною такою інформацією однозначно впливає на подальший хід навчання”, – розповів командир української роти “Фантом” капітан Іван Федоренко. “Трофейна” зброя

Там додали, що американські розвідники одразу намагалися “помститися”, й події почали набувати “активнішого розвитку”.
Копирайт изображения Генштаб ЗСУ Радник міністра оборони Юрій Бірюков навіть написав, що “через наших десантників потрібно переробляти план навчань і думати як з ними тепер робити”.

Згодом ці слова підтвердили у Генштабі: “Через кілька годин після того, як рота 13-го окремого десантно-штурмового батальйону 95 бригада Десантно-штурмові військ ЗСУ… захопила польовий тактичний оперативний центр розвідувального батальйону супротивника, керівництво навчаннями оголосило паузу для корегування плану проведення маневрів”. “У подальшому, під час висування українців до ключового рубежу оборони противника, наші десантники виявили групу чеських спецпризначенців. В результаті перестрілки диверсанти умовно втратили 6 осіб. Станом на 15 годин загальні умовні втрати противника склали близько 40 осіб та дві одиниці техніки, умовні втрати українців – 2 людини”, – додають у Генштабі ЗСУ.

У самій 173-й бригаді про “втрачений” на навчаннях штаб не повідомляють. Утім, на своєму Facebook американці опублікували фото десантування, назвавши його “тишею перед бурею”.
Донбаський досвід?Перед початком навчань безпосередній їхній учасник у складі української роти Олексій Бобовніков припустив, що сценарій навчань враховує досвід дій української армії на Донбасі в 2014 році.

За його словами, на попередніх навчаннях півроку тому українські військові розповіли, що влітку 2014 року на Донбасі з обох сторін основними формуваннями були батальйонно-тактичні групи.

“Ось, на цих навчаннях вже діють не бригадою, а декількома батальйонно-тактичними групами”, – пояснює десантник.“Опфорсівці” на навчаннях мають автотранспорт, але не мають бронетехніки

Українські військові протягом останніх років дедалі частіше беруть участь у різномантіних навчаннях країн НАТО.

“Нещодавно український підрозділ вже був на навчаннях Combined Resolve X. Десантники були неймовірно ефективні. Тож я очікую того самого й від цієї команди”, – розповів перед початком Saber Junction-2018 капітан армії США Брендон Шортер. Утім, не завжди участь українських військових можна назвати успішною. Навчання триватимуть до жовтня

На початку літа підрозділ ЗСУ посів останнє місце на танкових змаганнях в тій же Німеччині. Як пояснили танкісти, це сталося через технічні несправності українських танків.

Нинішні навчання Saber Junction-2018 триватимуть до 1 жовтня.

bbc

Реклама
Коментарі

Зараз обговорюють